Başkan'ın Mesajı
MAMAK, ARTIK YENİMAMAK!
“Yenilikte öncü, değişimde kararlıyız…”
2009 yerel seçimlerinde, siz değerli hemşerilerimin teveccühüyle Belediye Başkanı olarak seçildim ve 5 yıl boyunca aldığım bu emanetin sorumluluğunu hep hissetmeye gayret ettim.


     Bu ayrıcalıklı görevi yaparken, yola çıktığımızda verdiğimiz sözleri unutmadan, yeni projeler üreterek, Mamak’ı “Başkent’in yıldız ilçesi yapmak” anlayışıyla hareket ettik. İstek, azim ve şevkle çalışmanın neticesinde, ilçe sakinlerimizin hayalini kurduğu “Yeni bir Mamak”ta yaşamanın imkânsız olmadığını onlara gösterdik. İlçemizi hak ettiği gibi, görevi devraldığımız günden çok farklı bir noktaya taşıdık. Gerek sosyal hizmetlerimiz gerekse kentsel yenileme projelerimiz ile oluşturduğumuz bu fark, ne mutlu ki artık gözle görülen ve dikkat çekici bir noktaya ulaştı.

     Geride kalan 5 yılda Mamak’ta yaptığımız yatırım miktarı 220 milyon liraya yaklaşarak belediyemizin kurulduğu günden bu yana yapılan yatırımları aştı.

     Mamak, çarpık yapılaşma ve çöplükle değil; kentsel dönüşüm ve değişimle Kent Park Projesi ile, uluslararası kapalı spor salonu ile, rekreasyon alanları, anıt parkları, kapalı pazar alanları, aile merkezleri, bilgi evleri ve sosyal hizmet merkezleri ile anılan “Başkent’in yükselen değeri” oldu.

     Yürüttüğümüz projelerimizle Mamak’ta ”İlklerin Dönemi”ni başlattık. Mamak’taki ilk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, ilk uluslar arası kapalı spor salonu, ilk Şehir Stadı’nın yanı sıra ilk Kongre Merkezi ile Sivil Toplum Merkezi’ni hizmete açtık. Vatandaşlarımızın sağlıklı alanlarda alışveriş yapabilmelerinin yanında, sportif faaliyetlerden tek bir merkezde yararlanmalarını sağlayan 10 adet Kapalı Pazar Alanı yaptık. Bilgi Evlerimizin sayısını 13’e, Aile Merkezi sayımızı ise 11’e yükselttik. Yine bir ilk olarak gençlerimiz için gençlik ve kültür merkezlerimizin temellerini attık.

     İlçemizde binlerce vatandaşımızı tapu sahibi yaptık, 3803 iskân, 3552 yapı ruhsatı vererek yapılaşmada ivmeyi yükselttik. 5.450 konutluk Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi ve 5.850 konutluk Altıağaç-Karaağaç-Hüseyin Gazi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahipleri ile birlikte sorunsuz yıkımlar gerçekleştirip, inşaatlara başladık. Mamak Belediye Başkanı

     Bölgemize 101 yeni park kazandırıp ilçemizdeki 174 eski parkı revize ederken, aynı zamanda birer yaşam alanı olan oyun parkları, yürüyüş yolları, spor aletleri ile donatılmış, 24 saat güvenliği olan büyük ve modern parklar dönemine geçtik.

     Belediye Başkanlığımda 5 yılı geride bırakırken, 2014-2019 dönemi için Partimin takdiriyle yeniden Mamak AKPARTİ Belediye Başkan adayı olarak hizmete talip oldum. Siz değerli Mamaklıların dua ve desteği ile yeni dönemde de yapacağımız yatırım ve hizmetlerle herkesi kucaklayan bir anlayışla Yeni bir Mamak oluşturmanın gayreti içerisinde olacağım.

Saygılarımla,

Mesut AKGÜL

AK PARTİ Mamak Belediye Başkan Adayı