Amatör Spor Kulübü Derneği’nden Akgül’e Ziyaret
img

Amatör Spor Kulübü Derneği’nden Akgül’e Ziyaret

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, federasyon yetkilileri ve Mamak’ta bulunan spor kulüplerinin başkanlarını ağırladı. Mamak halkının teveccühüyle göreve yeniden seçilen Akgül’ü tebrik eden Kandazoğlu, Mamak Belediyesi’nin spora verdiği destekten övgüyle bahsetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akgül, “5 yıl önce bir hedef seçmiştik, Mamak sporun başkenti olacak diye. Bugün baktığımızda Mamak’a yaptığımız havuz, şehir stadı, spor salonları ile hedefe emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

 

Mamak’ı rol model gösteriyoruz

Tesisler konusunda Mamak Belediyesi’nin yaptığı başarılı çalışmaları her ortamda dile getirdiklerini belirten Kandazoğlu, “Mamak’ta yapılan sportif yatırımların ve icraatların diğer ilçe belediyelerce de rol model olarak alınması gerekiyor” dedi. Amatör spora verilen desteğin bu dönemde de artarak devam etmesi temennisinde bulunan Kandazoğlu, Akgül’e teşekkür plaketi verdi.

 

Spor alanındaki yatırımlar artarak devam edecek

Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın en iyi yolunun sporla mümkün olduğunu vurgulayan Akgül, “Sporun birçok branşını önemsiyoruz ve gençlerimize bu fırsatı veriyoruz. Kulüpler olarak sizler insana yatırım yapmaktasınız. Bizler de projelerimizle sporu ve sporcuyu desteklemeyi sürdüreceğiz. Mamak’ta bu dönemde spor yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.


Habere Ait Resimler