Star 2 Belgeli Şehir Stadı amatör kulüplere açıldı
img
Yer tahsisi için statta bir araya gelen kulüp başkanları kuralarını çekerek anahtarlarını Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’den aldı. Mamak Şehir Stadı’nda gerçekleşen kura çekim törenine Akgül’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu ve Mamak’ta bulunan spor kulübü başkanlarıyla sporcuları katıldı. Ayrıca törende 13 amatör spor kulübüne destek olmak amacıyla hazırlanan, formasından yağmurluğuna kramponundan antrenman yeleğine malzeme yardımında bulunuldu. Türk futboluna dört dörtlük bir tesis kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Akgül, “Ankara’ya örnek olacak bir stad inşa ettik. Mamak Şehir Stadı amatör spor kulüplerinin yanı sıra uluslararası süper lig ve 1. Lig maçlarına ev sahipliği yapabilecek” dedi.
 
Müsabakalar başlıyor
Büyüklerin görevinin gençleri hayata hazırlamak olduğunu belirten Akgül, “Mamak’ta yapacağımız en önemli görevlerin başında gençlerimize sağlayacağımız spor imkânları geliyor. Gençlerimiz spora yönlendirilirse kötü alışkanlardan uzak dururlar. Biz de spora yaptığımız yatırımlarla aslında Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmış oluyoruz” diye konuştu. Tesisin 21 Aralık Cumartesi günü ilk müsabakaya ev sahipliği yapacağını belirten Akgül, “25 bin 700 metrekare üzerinde yapımını tamamladığımız stadımız, 3 bin kişilik kapalı oturma alanına sahip. Tesisimiz 650 metre koşu yolu, toplantı odaları, idari ofisler, sağlık odaları, bay bayan hakem odaları, VIP salonu, seyirci fuayesi, fitness alanı, çocuk oyun alanı ve otoparktan oluşuyor” dedi.
 
Stada övgü
Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu da Akgül’ün kendilerine çok destek verdiklerini kaydederek, ”Güzel bir tesisin ilk ayağı için toplandık. Tesis pırıl pırıl. Amacımız Mamak’ı sporun ilçesi haline getirmek. Başkanımıza spor kulüpleri adına teşekkür ediyorum” dedi. Tesisin Başkentteki en iyi tesis olduğunu belirten Lalahan Spor Kulübü Başkanı Bekir Ataol, “Ankara’da bulunan diğer statlarla kıyaslayamayız bile. Tribünler maçı izleme açısından çok iyi, hiçbir tesiste olmayan imkanlar burada mevcut. Başkana minnettarız” dedi. Bahçelerüstü Spor Kulübü Başkanı Selami Yabandağ da “Bizim için bulunmaz bir nimet bu tesis. Kendi imkanlarımızla antrenman yapmak için nerelere gidiyorduk. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Belediyeden kulüplere a’dan z’ye malzeme desteği
Amatör spor kulüplerinin başkanlarına anahtarlarının yanı sıra otuzar kişilik antrenman forması, yağmurluk, futbol topları, antrenman yeleği, kaleci eldivenleri ve top fileleri verildi. Yine kulüplere tahsis edilen odalarda a’dan z’ye her detay düşünülerek soyunma bankları, idari masa, taktik panoları, antrenman çanağı, antrenman çubuğu, malzeme dolaplarına kadar statta kullanılacak her türlü antrenman malzemesi sağlandı. Kulüpler haftada üç gün antrenmanlarını yapacağı tesiste belirlenen gün ve saatlerde de müsabakalarını gerçekleştirecek.

Habere Ait Resimler