Mamak Belediyesi’nin Açılışları Göz Dolduruyor
img
Mamak Belediyesi kentsel dönüşümde yakaladığı başarıyı, sosyal dönüşümde de gerçekleştiriyor. 2013 yılı içerisinde birbirinden büyük yatırımları tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan Mamak Belediyesi 2014 yılı içerisinde de açılışlarına devam edecek. Mamak Belediyesi Ankara’nın en çok yatırım yapan ilçe belediyesi oldu. Belediyenin bölgedeki ihtiyaçları göz önüne alarak hazırladığı yatırımlar vatandaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Mamak’ta açılışı yapılan yatırımların bölgede hedeflenen değişimin ilk basamağı olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “2013 yılı içerisinde Mamak’ta açılışını gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ilçemizin çehresini değiştirdi. Yalnızca kentsel dönüşümde değil aynı zamanda sosyal dönüşümde ortaya koyduğumuz hedeflere ulaştık” dedi. Mamak Belediyesi’nin açılışlarını yaparak vatandaşın hizmetine sunduğu yatırımlar;
 
Mamak’ın ilkleri hizmete açıldı
2013 yılı içerisinde açılışı gerçekleştirilen ve aynı zamanda Mamak için ilk olma özelliği taşıyan yatırımlarda bulunuyor. Mamak’ın ilk yüzme havuzu olan Mamak Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Mamak Belediyesi ve Türk Hava Kurumu tarafından ortaklaşa yapılan Başkent’in en büyük Model Uçak Pisti ve Samsun Yolu kenarında inşa edilen Anıt Bayrak Park'ın da açılışı gerçekleştirildi.
 
Kapalı pazarlar hem modern hem de çok yönlü
Mamak Belediyesi inşa ettiği kapalı pazarları hem modern hem de çok yönlü kompleksler şeklinde tasarlıyor. 2013 yılı içerisinde Akdere, Abidinpaşa ve Başak mahallelerinde 3 adet yeni kapalı pazarın açılışını gerçekleştirerek vatandaşın hizmetin sundu. Açılışı gerçekleştirilen yeni pazarlar yine birçok hizmeti bünyesinde barındırıyor. Akdere Kapalı Pazar Yeri ve Spor Alanı, Abidinpaşa Aile Merkezi-Kapalı Pazaryeri ve Spor Alanı, Başak Kapalı Pazaryeri ve Spor Alanı haftanın yedi günü vatandaşlara hizmet sunuyor. Mamaklılara çok yönlü hizmet veren kapalı pazaryerlerinin bir diğer özelliği ise yaz aylarında düğünlere ev sahipliği yapabilecek olması.
 
Sivil toplum kuruluşlarının yeni mekânı Şafaktepe
Mamaklı STK’ların daha rahat ve daha verimli çalışması için inşa edilen; Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi’nin açılışı da 2013 yılı içerisinde gerçekleştirildi. Merkezin iki katı dernekler ve STK’ların kullanımına sunuldu. Geniş toplantı salonuyla hizmet veren merkezde, Mamak’ta faaliyet gösteren hemşeri derneklerine ve sivil toplum kuruluşlarına yer tahsisi yapıldı.
 
Yeni aile merkezleri ve bilgi evleri de hizmette
Mamaklı kadınların ve çocukların en büyük destekçisi aile merkezleri ve bilgi evlerine yenilerini ekleyen Mamak Belediyesi, 2013 Yılı içerisinde yeni aile merkezi ve bilgi evinin açılışını gerçekleştirdi. Abidinpaşa Aile Merkezi’ni ve Yeşilbayır Aile Merkezi ve Bilgi Evi’ni de açılarak kadın ve çocukların hizmetine sunuldu.
 
2014’te açılışlar devam edecek
Mamak Belediyesi tamamlanmak üzere olan bir çok yatırımını da 2014 yılı içerisinde tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunacak. 2014 yılı içerisinde açılışı yapılması hedeflenen bazı yatırımlar arasında ise: Başak Kapalı Spor Salonu, Necip Fazıl Gençlik ve Kültür Merkezi, Mamak Şehir Stadyumu, Mamak Kapalı Spor Salonu (Arena) gibi bir çok yatırım bulunuyor.

Habere Ait Resimler