Çiçeği burnunda vekil Mamak’ta konser verdi
img

Çiçeği burnunda vekil Mamak’ta konser verdi

Mamak’ta beş bin kişilik dev iftar sofrası

Her Ramazan ayında on binlerce mahalle sakinini, mahalle iftarlarında bir araya getiren Mamak Belediyesi, bu sene de bereket sofralarını mahallelere taşımaya devam ediyor. Mamak Belediyesi’nin mahallelerin ortak yerleri belirlenerek binlerce Mamaklıyı aynı sofrada buluşturduğu mahalle iftarlarının bu kez adresi Ekin-Başak ve Bostancık Mahalleleri oldu. Başak Mahallesi Mamak Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi önünde gerçekleşen iftarda 5 bin kişi aynı sofrada hep birlikte orucunu açtı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de iftarda Mamak’ın konuğu oldu.  Dostlukların pekiştiği, komşuluk ilişkilerinin geliştiği mahalle iftarında iftar vaktinden önce alana gelerek vatandaşların masalarını dolaşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşları selamladı. Geçtiğimiz Ramazan ayı’nda Başak Mahallesi sakinlerine 4 bin kişilik cami müjdesi veren Akgül, caminin proje çalışmasının tamamlanarak, arsa tahsisinin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde hafriyat çalışmalarına başlanacağının müjdesini verdi. İftar sonrası Ramazan etkinlikleri kapsamında Ak Parti 3.Bölge İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda sevilen sanatçı Uğur Işılak sahne aldı.

Mamak artık eski Mamak değil

Konuşmasına iftar daveti için Akgül’e teşekkür ederek başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de, Mamak’ın artık eski Mamak olmadığını kaydetti. Gökçek,“Bir tarafta gençlik ve spor merkezi, diğer tarafta kültür merkezi. Mamak artık Ankara’nın büyük ilçeleri arasında öne geçmiş durumda. Böyle tesisler her ilçede yok maalesef. Mamaklılara helal, hoş olsun” dedi.

Hem vekil hem sanatçı olarak millete hizmet edeceğim

7 Haziran seçimlerinde Ak Parti 3.bölgeden İstanbul Milletvekili seçilen halk ozanı ve ses sanatçısı Uğur Işılak, iftarın ardından sahne alarak, hayranlarına en sevilen şarkıları seslendirerek unutulmayacak bir Ramazan akşamı yaşattı. Konser alanını dolduran binlerce kişi hep bir ağızdan sevilen sanatçıya eşlik etti. “Gelsen de bir gelmesen de”“Tuna Nehri” ve “Sakarya Türküsü” gibi popüler olmuş şarkılarını seslendiren  Işılak, milletvekili olmasının ardından müzik ve albüm çalışmalarına devam edeceğini kaydederek, “Hem dostunuzum, hem sanatkârınızım hem de artık 25.dönem Ak Parti milletvekili olarak huzurunuzdayım. Anadolu insanının olduğu her yerde bize ait değerlerin hamallığını yapmak bizim için en üst rütbeydi. Asıl olan millet, asil olan millet, vekâlet eden asıl olana tabidir. Biz de size tabiyiz. Hiçbir şey değişmeyecek. Sadece eski yoğunlukta sanat icra edemeyeceğiz. Hem vekil hem sanatçı olarak bu millete hizmet edeceğim” dedi.

Necip Fazılları yaşatmak lazım

Mamaklılarla kendisini buluşturduğu için Akgül’e teşekkür eden Işılak, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Necip Fazıl Kültür Merkezi’nin açılışında yine konser verdiğini belirterek, “Büyük üstatların sadece şiirlerini okumakla yetinmemeliyiz. Onları toplumun her katmanında duyulacak hale getirmek boynumuzun borcudur. Bu vazifeyi de üstlenenler var. Necip Fazıl’ı bu vesileyle hayırla yâd ediyoruz. Bu isimleri yaşatmak lazım. Bu kültür merkezine bu ismi düşünmesinden dolayı Mesut Akgül beyi tebrik ediyorum” dedi. Konser sonrası sanatçıya çiçek veren Akgül, “Sanat ve sanatçı deyince herkesin aklına gelen sanatçının sesinin güzel, yorumunun güzel olmasıdır. Oysaki asıl önemli olan sesinin ve yorumunun güzelliğinin yanında bu bayrağı, bu milleti, bu vatanı, dillendirmesi ve güzel ahlakıdır. Üstat, sanatı, duruşu ve fikirlerine bundan sonra siyaseti de ilave ederek bu millete hizmet edecek. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Işılak, gecenin finalini Dombra ile yaptı.

İftara Gökçek ve Akgül’ün yanı sıra Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.


Habere Ait Resimler