Bir Arslan Şehit oldu, Bin Arslan Yetişecek
img

Bir Arslan Şehit oldu, Bin Arslan Yetişecek

Şehidin doğum gününde anlamlı açılış

 

Geçtiğimiz Temmuz Ayı’nda Muş’un Malazgirt ilçesinde, teröristler tarafından otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adı Mamak Belediyesi ve TOKİ tarafından uygulanan Yatık Musluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen okula verildi. Şehit Arslan Kulaksız İlkokulu, 1 Ekim 1969 doğum tarihli Şehit Binbaşı’nın doğum gününde açıldı. Şehit Binbaşı’nın eşi Sibel Kulaksız ve kızı Ayşe İrem Kulaksız’ın da katıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Okulun açılışında gözyaşlarını tutamayan Sibel Kulaksız, “Bir tane Arslan gider, bin tanesi gelir. Onu yad ederek beni gururlandırdınız. Bu vatan kanımızın son damlasına kadar bizimdir. Asla bölünemez” dedi. Törenin sonunda şehit binbaşının eşine teşekkür belgesi verildi. Hem sevinci hem de hüznü birlikte yaşadıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, “Şehit Binbaşımızın adının verildiği bu okulda yetişecek çocuklardan her biri Arslan Binbaşı, her biri Nene Hatun olacaktır” dedi.

 

Bayrak ve vatan yoksa diplomanın önemi yok

Törene AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Ankara İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ferdi Korkmaz, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, meclis üyesi Abdurrahman Karataş, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Şehit Binbaşı Kulaksız ile Elazığ’da aynı yıllar görev yaptığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, “Öğretmenlerimizden ricam, dünyaya yön verecek ilim adamlarını, devlet adamlarını yetiştirirken, çocuklarımıza fizik, kimyanın yanında sevgi, saygı, vefa, muhabbet, merhamet, vatan ve bayrak sevgisini de öğretin. Bayrak ve vatan yoksa diplomanın önemi yoktur” dedi. Mamak Kaymakamı Mantı da, birlik ve beraberlik mesajı vererek “Bu millet asla yıkılmayacaktır” diye konuştu.

 

Mini mini birler ziyaret edildi

İlkokul öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından Şehit Binbaşı’nın eşi ve kızı, protokol ile birlikte birinci sınıfları ziyaret etti. Ziyaretçiler yeni okulla tanışan miniklere hediye dağıttı.


Habere Ait Resimler