Mamak’ı birlikte yönetiyoruz
img

Akgül, muhtarların sorunlarını dinledi

Mamak’ı birlikte yönetiyoruz

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’taki 66 mahalle muhtarı ve aileleri ile yemekli istişare toplantısı gerçekleştirdi. Ak Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, EGO, ASKİ, ENERJİSA, BAŞKENTGAZ yetkililerin de bulunduğu toplantıda muhtarlar, mahallelerine dair sorunları yetkililere iletti. Çözüm önerilerinin birlikte arandığı toplantı da muhtarların tek tek görüşleri alındı. Muhtarların yazılı olarak ilettiği sorunlar tasnif edilerek, ilgili kurumlara verildi. Muhtarlardan gelen tüm öneri ve şikâyetleri belediye yönetim anlayışlarında çok önemsediklerini vurgulayan Akgül, “Hizmetlerin hepsini vatandaşların memnuniyeti için yapıyoruz. Sizlerle birlikte dev projeleri hayata geçirerek Mamak’ı Ankara’nın tercih edilen ilçelerinden biri haline getirdik. Yeni tesisler, parklar, aile merkezleri, spor tesisleri, üniversite, hastane ile bölge, mahalle, sokak ayrımı yapmadan Mamak’ta her yere hizmet götürüyoruz” mesajını verdi. Toplantıda Mamak Muhtarlar Derneği Başkanı Hulusi Güngören Mamak’ta yapılan çalışmalar ve muhtarlara verilen destekten dolayı Akgül’e teşekkür etti.

Siyasetin temeli insana hizmettir

İstişare toplantısına katılan Ak Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, milletvekili olmadan evvel muhtarların sorunları üzerine çalışmalar sürdürdüğünü belirterek,” Siyasetin en temelinde insanlara faydalı işler yapmak yatar. Halka hizmet hakka hizmet düsturuyla hep birlikte halkımıza hizmet ediyoruz” dedi.

Vatandaşın gözü kulağı

Mahallelerinin ihtiyaçlarını en iyi muhtarların bildiğini kaydeden Akgül, “Burada bulunan herkes Mamak’ın daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışıyor. Sizler mahallelerininiz gözü kulağı olacaksınız ve her konuda bizlerle irtibata geçeceksiniz” dedi. Vatandaşın çözüm noktasındaki en büyük beklentisinin ilgi olduğunu kaydeden Akgül, halkla diyalogun başladığı ilk noktanın mahalle muhtarları olduğunu söyledi. Muhtarların ardından söz alarak soruları yanıtlayan yetkililer de, Mamak’ta yaptıkları çalışmaları paylaşarak, “Biz hizmet vermek siz de hizmet almak için, beraber çalışmalıyız” dedi.


Habere Ait Resimler