Akgül, aşure kardeşliğinde buluştu
img

Akgül, aşure kardeşliğinde buluştu

Aşure Mesaisi

 

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği her fırsatta Mamaklılarla bir arada olan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak ile birlikte Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu, Niğde Fesleğenliler Derneği ve Kırıkkaleliler Federasyonu tarafından düzenlenen aşure etkinliklerine katıldı. Muharrem Ayı nedeniyle hem okulların hem de sivil toplum kuruluşlarının aşure etkinliklerinde vatandaşları yalnız bırakmayan Akgül, Muharrem Ayı’nın dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu belirterek, bugün burada dağıtılan aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini temenni ediyorum dedi.

 

Toplumlar birlik olursa asla yıkılmaz

Akgül’ün ilk durağı Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu oldu. Aşure programında öğrenciler hazırladıkları şiirleri okudu ve “Aşure kardeşliktir” mesajı verdi. Öğrencilerin ikram ettiği aşurenin tadına bakan Akgül’ün ikinci durağı ise Kırıkkaleliler Federasyonu’nun Mamak Kültür Merkezi’nde düzenlediği aşure etkinliği oldu. Akgül’ün son durağı ise Niğde Fesleğenliler Derneği’nin 1. Geleneksel Aşure Etkinliği oldu. Bu tür etkinliklerle gelenek ve göreneklerin yaşatılması gerektiğini belirten Akgül, birlik ve beraberlik mesajı vererek,  “Birbirinden tamamen farklı olan malzemeler bir araya geliyor ve son derece lezzetli bir tat ortaya çıkıyor. İçindeki tahıllardan çok güzel bir tat oluşturan aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği yaşıyoruz. Birlik ve beraberlikle aşamayacağımız sorun yok. Toplumlar bünyelerindeki farklılıklarla bir araya gelir, birlik olursa asla yıkılmazlar” dedi.

 

STK’lar halkın konuşan yüzüdür

Mamak’ta yapılan tüm çalışmalarda STK’ların önerilerini almayı prensip edindiklerini belirten Akgül, Sivil toplum kuruluşları halkın konuşan yüzüdür. Amacımız el ele vererek Mamak’a hizmet etmek.Sivil toplum kuruluşlarıyla beraber hareket ederek, ilçe için çalışmaya devam edeceğiz dedi.


Habere Ait Resimler