Mamak’tan Cizre’ye kardeş eli
img

Mamak’tan Cizre’ye kardeş eli

 

18. tır yola çıktı

 

AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nca Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan bir TIR insani yardım malzemesi, törenle Şırnak’ın Cizre ilçesine uğurlandı.Teröre karşı operasyonların devam ettiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın koordinesinde gönderilen yardım tırlarının 18.’incisinin uğurlandığı programa AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer ve teşkilat üyeleri katıldı. Yardım tırında vatandaşların acil ihtiyaç duyduğu elektrikli ısıtıcıdan battaniyeye, kuru bakliyattan çocuk bezine ve çocuk mamasına kadar birçok malzeme bulunuyor. Tırın terörden etkilenen vatandaşlar için yola çıktığını kaydeden AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, “Biz birlikte Türkiye’yiz ve hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliğimizin nişanesi olarak da böyle bir etkinliğe imza attık. Biz AK Parti olarak her türlü teröre karşı kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

 

Başkan Akgül: “Kardeşlerimizin yanındayız”

Mamak Belediyesi olarak nerede bir yardıma muhtaç varsa
onun yanındayız anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, daha önceki süreçlerde Bayır-Bucak Türkmenlerine Mamak’tan 7 tır yardım malzemesi gönderdiklerini belirterek, bugün de Gündeydoğu’da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanındayız dedi. Akgül, “Kardeşlik duygusu bir vücudun azaları gibi olmayı gerektirir. Vatandaşlarımız alın terlerleriyle kazandıklarını Güneydoğu’daki terör mağduru kardeşlerine göndererek inançlarından doğan kardeşlik duygusunu gösterdiler. Bu duyarlılıktan dolayı Ak Mamak teşkilatımıza ve destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Doğu-Batı kardeşliği

AK Parti olarak Doğu ve Güneydoğu’da vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve doğu batı kardeşliğini göstermek adına yardım kampanyası başlattıklarının altını çizen Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal da, “13 ilçemizde sokağa çıkma yasağı devam ediyor ve orada yaşayan vatandaşlarımız evlerini terk etmek durumunda kaldılar. Devletimiz tarafından güvenli yerlere ya da yakınlarının yanlarına yerleştirildiler. Devletimiz tarafından kiraları ödeniyor, sosyal yardımlaşma vakıflarımız aracılığıyla da ihtiyaçları gideriliyor. Bunun yanında başlangıçta 100 tır’lık bir yardım kampanyası olarak düşünmüştük ve bugüne kadar 17 tır dolusu yardım malzemesi gönderdik. İhtiyaç olduğu sürece yardım kampanyamız AK Parti tarafından devam ettirilecektir. Bugünkü yardım tırımız AK Parti Mamak İlçe Başkanlığımızın ve Mamak Belediyemizin kampanyası ile hazırlandı. Tüm Mamaklılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 


Habere Ait Resimler