Akgül’ün milli irade mesaisi
img

Akgül’ün milli irade mesaisi

 

15 Temmuz’da hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen ve yüz binlerce vatandaşın kahramanca direnişiyle bastırdığı darbe kalkışması sonrasında tüm yurtta milli irade nöbetleri ilk günkü heyecanıyla devam ediyor. 113 Gazisi ve 9 şehidi bulunan Mamak hain girişime karşı tüm yurtta olduğu gibi güçlü bir irade göstererek darbeye dur dedi. Darbe girişimin ilk anından itibaren binlerce Mamaklı ile birlikte Genelkurmay’a doğru hareket eden tankların önüne çıkarak tankları durduran Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, darbe girişiminden sonra da tam bir milli irade mesaisi yapıyor.

 

Kızılay, Külliye ve Eşref Akıncı arası mekik dokudu

Başkent’te milli irade nöbetlerinin tutulduğu noktalarda vatandaşları da yalnız bırakmayan Akgül; Kızılay Meydanı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve 28. Mekanize Tugayı Eşref Akıncı Kışlası arasında yoğun mesai harcadı.  Milli irade nöbetlerini vatandaşla birlikte tutan Akgül zaman zaman vatandaşlara da hitap etti. Akgül ayrıca nöbetlerin tutulduğu noktalarda Mamak Belediyesi’nin kurduğu stant ve çadırlarda vatandaşlara ikramlarda da bulundu.  

 

Şehit ailelerini ve gazileri ziyaret etti

Akgül darbe kalkışması sırasında evlerinden fırlayarak bedenlerini tanklara siper eden, kurşunların karşısına korkusuzca çıkarak bir demokrasi destanı yazan Mamaklı gazileri evlerinde ziyaret etti. Darbe kalkışmasında iki arkadaşını da şehit veren Akgül, şehit düşen vatandaşların ailelerini de ziyaret ederek acılarını paylaştı.


Habere Ait Resimler